• سخنان حکیمانه    :   زندگی را طی کن    آنگاه که بر بلند ترین قله هایش رسیدی لبخند خودت را نثار تمام سنگ ریزه هایی کن که پایت را خراشیدند...!!!  
 • انسولین و درمان الزایمر

  متخصصان غدد درون ریز در یک آزمایش جدید به این نتیجه رسیده اند که انسولین می تواند امیدی برای درمان آلزایمر باشد.

  این متخصصان می گویند می توان از دوز پایین انسولین برای بهبود علائم آلزایمر استفاده کرد که در حال حاضر هیچ درمانی برای آن وجود ندارد.

  نتایج این تحقیق جدید نشان داده است که انسولین می تواند فعالیت چهار پروتئین مرتبط با بیماری آلزایمر را سرکوب کند.

  دکتر پارش داندونا، متخصص و استاد علوم پزشکی در دانشگاه بوفالو در این تحقیق خاطرنشان کرد: نتایج مطالعات ما به طور آشکار نشان می دهد که انسولین قابلیت آن را دارد که به یک ماده درمانی برای مقابله با علائم آلزایمر تبدیل شود.

  به گزارش سایت اینترنتی هلت دی نیوز، مبتلایان به آلزایمر در مراحل ابتدایی این اختلال علائمی چون تحریک پذیری، اضطراب و افسردگی را تجربه می کنند.

  بیماری آلزایمر یک اختلال مغزی است که در آن ترشح ماده شیمیایی سروتونین به شدت کاهش می یابد. اما عامل این وضعیت همیشه پیر شدن سلول ها نیست.

  سکته مغزی که باعث از دست رفتن بخشی از سلول های مغزی می شود یا شوک عاطفی پس از دست دادن یک عزیز، می تواند خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش دهند.

  در مطالعه جدید معلوم شده است که یکی از این چهار پروتئین با ترکیب بتا آمیلوئید که عامل اصلی بروز آلزایمر شناخته شده است، ارتباط دارد.

  بتا آمیلوئید ترکیب اصلی موجود در پلاک های مولد آلزایمر است.

  در آزمایش اخیر پزشکان روی گروهی از بیماران چاق و مبتلا به دیابت نوع دوم مطالعه کرده و دریافتند که دوز پایین انسولین می تواند فعالیت پیش پروتئین آمیلوئید را سرکوب کند. این پیش پروتئین فاکتوری است که آمیلوئید بتا از آن شکل می گیرد.

  این مطالعه در مجله غدد درون ریز و متابولیسم بالینی به چاپ رسیده است.

  به گفته پزشکان، داشتن زندگی فعال، شرکت در برنامه های گروهی و کارهای فکری، گوش کردن به اخبار و از همه مهم تر یادگیری و آموزش مثل یاد گرفتن یک زبان جدید، مغز را فعال نگاه می دارد و در نتیجه در پیشگیری از آلزایمر بسیار موثر است.

  مطالب مرتبط :

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  کلیه ی حقوق این سایت مربوط به گروه آناتومی دانشکده پزشکی علی ابن ابیطالب یزد میباشد.

  مدیر گروه آناتومی : دکتر فاطمه پیغمبری

  طراح سایت : سید محمد امین هاشمی پور

  مدیریت محتوایی سایت: امیرحسین اشرف

  ویرایش سایت: محمد مهدی جارچی یزدی

  تمام حقوق این سایت برای © 2018 سایت گروه علوم تشریح دانشکده پزشکی علی ابن ابیطالب یزد. محفوظ است. طراحی توسط:سید محمد امین هاشمی پور