• سخنان حکیمانه    :   زندگی را طی کن    آنگاه که بر بلند ترین قله هایش رسیدی  لبخند خودت را نثار تمام سنگ ریزه هایی کن  که پایت را خراشیدند...!!!  
 • پلیپ بینی چه خطراتی دارد؟

  90401 پلیپ بینی چه خطراتی دارد ؟پلیپ بینی چه خطراتی دارد ؟

  پلیپ بینی، راه تنفسی را مسدود می کند و در نتیجه آن، اکسیژن کمتری به بدن می رسد و …

  پلیپ بینی موجب ضایعات قلبی و عروقی می شود
  پزشک متخصص گوش، حلق و بینی و مدیر گروه راینولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: پلیپ بینی، راه تنفسی را مسدود می کند و در نتیجه آن، اکسیژن کمتری به بدن می رسد و موجب ضایعات قلبی و عروقی می شود.سیدعباس صفوی نایینی در گفت و گو با ایرنا افزود: پلیپ، یک تورم مخاطی است که بطور معمول در طولانی مدت به دلیل التهاب و انسداد مجاری بینی و نیز عفونت و آلرژی سینوس ها در بینی ایجاد می شود.وی ادامه داد پلیپ ها در مراحل اولیه به راحتی با درمان دارویی و ترکیبات موضعی با کمترین عوارض جانبی، بهبود می یابند اما در طولانی مدت با بروز علایمی مانند خرخر شبانه و گرفتگی بینی، تیغه وسط بینی را به یک طرف متمایل می کنند که نیاز به عمل جراحی دارد.
  این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: بهترین روش جراحی پلیپ های بینی نیز جراحی اندوسکوپی است که با فراهم کردن دید بهتر پزشک، دسترسی به محل پلیپ را آسان تر می کند و میزان برگشت پلیپ را کاهش می دهد.
  صفوی نایینی گفت: همچنین با استفاده از روش جراحی آندوسکوپی، امکان آسیب رسیدن به عناصر تشریحی مجاور سینوس ها مانند چشم، مغز و عروق عصبی کمتر می شود و شکافی نیز در صورت بیمار داده نمی شود.
  به گفته وی، بهبودی بیمار از طریق این عمل جراحی سریع تر و زمان بستری او کمتر است.
  این پزشک متخصص گوش و حلق و بینی اظهار داشت: اگر عمل جراحی مناسب نباشد و پلیپ بطور کامل برداشته نشود، امکان برگشت پلیپ ۵۰ درصد است.
  صفوی نایینی افزود: گونه ای دیگر از پلیپ ها موسوم به پلیپ های قارچی نیز در افرادی که نقص ایمنی بدن دارند، ایجاد می شوند اما به هرحال پلیپ ها، ضایعات خوش خیمی به شکل خوشه انگور خاکستری تیره یا زرد رنگ در اندازه های متفاوت هستند.
  وی، آلودگی هوا، دود سیگار، بیماری های خاص ویروسی و باکتریایی، آلرژی، قارچ و التهاب های مزمن را از جمله عوامل مستعد کننده بروز پلیپ برشمرد.
  این استاد دانشگاه یادآور شد هرگونه التهاب و عفونت ساده درون بینی می تواند منجر به بیماری سینوس ها شود. در هر طرف جمجمه صورت ، پنج گروه از سینوس ها (فضاهای خالی صورت) قرار دارند که از طریق مجاری با درون و پشت بینی در ارتباط هستند.صفوی نایینی ادامه داد: این سینوس ها همیشه بطور طبیعی دارای ترشحاتی هستند که از طریق مجاری ارتباطی به درون بینی تخلیه می شوند و هر علتی که موجب انسداد این مجاری شود ، سینوس را دچار بیماری می کند.
  وی تاکید کرد مراحل اولیه تشخیص و درمان پلیپ از اهمیت ویژه ای برخوردار است چراکه در صورت سهل انگاری و بی توجهی به پلیپ بینی، این بیماری پیشرفت و با گسترش به فضاهای مجاور، مشکلات جدی مانند مشکلات ریوی و قلبی ایجاد می کند.

  مطالب مرتبط :

  سرطان به معنای مرگ نیست

  دانلود Junqueira’s Basic Histology pictures مطلب کامل

  دانلود لام های آزمایشگاه بافت

  دانلود   با تشکر از دکتر طوافی مطلب کامل

  اطلس آناتومی نتر 2014 ویرایش6

  دانلود  Atlas of Human Anatomy, Sixth Edition- Frank H. Netter, M.D             مطلب کامل

  اطلس آناتومی نتر 2014 ویرایش6

  Gametogenesis First week of development Second week of development Third week of development Third to eighth week Third month to birth fetal membranfs and placenta skeletal system Muscular system Body cavities cardiovascuiar system respiratory system digestive system urogenital system... مطلب کامل

  اطلس جنین شناسی لارسن Essential Human Embryology Larsen

  دانلود                   مطلب کامل

  اطلس جنین شناسی لارسن Essential Human Embryology Larsen

  دانلود               مطلب کامل

  Netters atlas of human neuro science

  دانلود     مطلب کامل

  Ross Histology A Text and Atlas 2011

  دانلود       مطلب کامل

  اطلس آناتومی Williams

  دانلود راهنما درمورد عدم نمایش محتوای این فایل:برای حل این مشکل روی فایل راست کلیک کنید و گزینه ی prperties را انتخاب کنید و اگر دکمه ی  unlock را دیدید کلیک کنید و سپس ok کنید.... مطلب کامل

  اطلس بافت شناسی Thieme

  دانلود مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  کلیه ی حقوق این سایت مربوط به گروه آناتومی دانشکده پزشکی علی ابن ابیطالب یزد میباشد.

  مدیر گروه آناتومی : دکتر فاطمه پیغمبری

  طراح سایت : سید محمد امین هاشمی پور

  مدیریت محتوایی سایت: امیرحسین اشرف

  ویرایش سایت: محمد مهدی جارچی یزدی

  تمام حقوق این سایت برای © 2018 سایت گروه علوم تشریح دانشکده پزشکی علی ابن ابیطالب یزد. محفوظ است. طراحی توسط:سید محمد امین هاشمی پور